Evde Kalanlar İçin Tavsiyeler

Bu dönemde evde kalıp zaman geçirmeye çalışıyoruz malum durumdan dolayı.Peki evde kalmaya alışık değilseniz nasıl vakit geçireceksiniz?Neler yapabiliriz ondan bahsedelim.
ilk önce evde kalmaktan dolayı yapmamız gereken bazı şeyler var.
  • Evin pencereleri mümkün olan en iyi zamanda açık olmalı.Bunun sebebi kapalı pencerelerde evinizde oluşan toxic havanın bir zaman sonra sağlığınızı bozuyor olmasıdır.
  • Düzenli ev içersin de hareket etmeliyiz.Sürekli oturmak vücut sağlığı açısından olumsuz durumlar yaratır.Hareket edebileceğiniz alanlar oluşturun.Mesela ev tadilat temizlik işleri de sizi hareket etmeye teşvik eder.
  • Güneşe çıkın evinizin balkonu var ise ve güneş alıyorsa öğlen saatlerinde güneşlenmeyi eksik etmeyin.Kapalı mekanlarda zaman geçirmek güneşten aldığımız bağışıklık sistemi için çok önemli olan D vitamini kaybına yol açar.D vitamini öğlen saatlerinde özellikle avuç içlerinizin güneşe açarak en hızlı şekilde alınmasını sağlayabilirsiniz.
Birçok kişi film,dizi,tv programları izleyip malesef bu değerli zamanı boşa harcıyor.Bu değerli zamanlarda yapılacak en faydalı iş kendinize yatırım yapmaktır.İnternette birçok faydalı öğrenme kaynakları mevcut.
Udemy
Youtube eğitim videoları
Vidobu
Videmy
Çizgi-tagem
İstanbul İşletme Entstitüsü
Koç Akademi
Campusonline
İstanbul Boğaziçi Enstitüsü
Global enstitü
Online Marmara
Khan Academy
Evden çalışabileceğiniz işlere odaklanmanızı öneririm.İnternette gelir sağlayabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor.Bunları öğrenmek için zaman ayırın.Geleceğiniz için alternatif gelir kaynaklarınızı üretin.Çok beğendiğim bir söz vardır
"Eğer Bir Çöldeysen Kuyuyu Susamadan Önce Kaz; Susadığında Bunu Zaten Başaramayacaksın."

Yorum Gönder

0 Yorumlar