Yeni Müşteriler Oluşturmak


İlk konumda sizlere müşterileriniz ile nasıl daha iyi iletişim kurabilirsiniz onu anlattım bu konumda ise yeni müşterileri nasıl edinebiliriz neler yaparsak ürün ve hizmetlerimizi daha çok kişiye sunabiliriz bundan bahsedeceğim.
Potansiyel Müşterilerinizin Listesini Oluşturun
Verdiğiniz hizmete ihtiyaç duyabilecek kişilerin listesini yapın.Listenizi kategorilere ayırın. Sosyal medya,telefon listesi,yakın çevreniz,uzak çevreniz,tanıdıklarımın tanıdıkları...Listenizi sürekli güncelleyin. 
Listenizdeki Kişilerle İletişim Kurun
Telefon,mesaj,birebir görüşme yaparak listedeki kişilerle iletişime geçin.Sadece merhaba demek bile yeterli olabilir. Ürün ve hizmetiniz hakkında hemen konuşmayın sizi tanımalarını sağlayın.Normal sohbetle başlayın önemli günlerde mesajlar gönderin. Sürekli insanlarla sohbet halinde olmanız gerekir. 
Listenize Ürün ve Hizmetinizi Sunun
İletişimde olduğunuz kişilerin ihtiyaçlarını öğrenin.Bu ihtiyaçlara karşı çözümler önerin.Sana yardımcı olmamı ister misin diye sorun.Cevap evetse çözüm önerin. Danışman gibi davranın satıcı olmayın.Takipte olun,iletişimi bırakmayın herkesin hemen evet demeyeceğini zamanla ihtiyaç olabileceğini unutmayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar