Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Sürekli takip ettiğim uzun zamandır üyesi olduğum webmaster forumunda aşağıda paylaştığım bir konu dikkatimi çekti ben sigara hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlar var ve bırakmanın oldukça zor olduğunu biliyorum.Sizlerle de paylaşmak istedim amacım burada hep faydalı içerikleri sizlere sunmak umarım sizin için siz kullanmıyorsanız da çevrenizde bu konuda sıkıntı yaşayan kişileri yönlendirebilirsiniz.
15 Yıldır Sigara içiyordum.Bıraktım Teşekkür ederim. 
Sizde bırakabilirsiniz Arkadaşlar Merhaba Bu konuyu açma sebebim belki bir vesile olur bir umut belki bir yaraya melhem olurum diye açıyorum.Eğer sigara içiyorsanız sizden ricam hayatınızdan 5 dakikayı ayırın ve yazdıklarımı okuyun veya kitabı okuyun.Umarım sıkılmadan okursunuz.Arkadaşlar kısaca anlatmak isterim.
Bir gün eşim dedi ki bir kitap varmış 8 Milyon baskı yapmış ve çok güzel yorumlar var. Herkes sigarayı bırakıyormuş.Bir deneyelim mi ne dersin dedi. Eşim sigara kullanmıyor bu arada.Ben de olur dedim, 15 yıldır sigara içen biri olarak hiç aklımda yok sigarayı bırakmak günde 1.5 paket sigara içen birisiydim.Eşim O gün gitmiş kitabı almış, kitabı aldığı yerdeki kasiyer arkadaş da bende bu kitap ile sigarayı bıraktım ve 6 yıl oldu demiş kasiyerin bu sözleri eşim de merak duygusu uyandırmış o heyecan almış kitabı. Şubat 2018 bir pazar sabahı eşim elinde kitap ile yanıma geldi ve aldım kitabı okumak ister misin dedi. Olur dedim ve 1 kahve 1 sigara yakıp kitabı okumaya başladım.. Dikkatinizi çekerim 1 sigara yakıp okumaya başladım Neyse 10,20,40,60 derken ben hem kitap okuyorum hem bir yandan sigara içiyorum. O gün sadece 3 ya da 4 dal sigara içtim arkadaşlar, yanlış duymadınız ben günde 1.5 paket sigara içen adam o gün 3 yada 4 dal içtim. Bir yandan kitap okuyorum bir yandan içiyorum 3 yada 4 dal sigarada bir tiksinti geldi, eşime döndüm dedim ki evde sigaraya dair ne varsa hepsini çöpe atıyoruz ve ben sigarayı bırakıyorum. Eşim sevinçten havalara uçtu her neyse. Sigaraya dair ne varsa her şey çöpe ve ben o gün bugündür sigara içmeyen "ÖZGÜR" bir insanım arkadaşlar. Bir pazar sabahı okudum demiştim. Pazartesi işe gitmek için metrobüse bindiğimde eşimi aradım ve HAKKINI HELAL ET dedim, neden diye sordu 6 yıl bana bu koku ile katlandığın için dedim. Metrobüs de kalabalık içen içmeyen bir birine karışmış durumda, öyle acı ve pis bir koku vardı ki size anlatamam. Kısacası benim hikayem bu şekilde. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Biliyorum şu anda bana sigara içen arkadaşlar kızıyorsunuz bu yazdıklarımı okurken bile içinizde sigarayı bırakma korkusu ile karşı karşıyasınız inanın bana hiç iyi bir şey yapmıyorsunuz.. Benim gibi insan sigarayı mı bırakır hadi canım demeyin, bende aynı şeyleri söylüyordum inanın bana isteyince oluyormuş. Buraya yazmamdaki amaç hem eşime TEŞEKKÜR etmek, hem de belki 1 kişi 1 kişidir bu pis illetten belki kurtarırım vesile olurum diye açıyorum, umarım yanlış anlaşılmam. Eğer bir hatam olduysa affola. Son olarak bu bahsettiğim kitap 20 TL gibi (2 Paket Sigara) parası komik bir rakam ama hayatınıza kattığı değer o kadar fazla ki... 
Okumak isterseniz Kitap ismi: Allen Carr - Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu 
Kaynak: https://www.r10.net/tesekkurum-var/1881372-15-yildir-sigara-iciyordum-biraktim-tesekkur-ederim.html

Yorum Gönder

0 Yorumlar